KONST / Litografier / Färglitografi 13442208
nr 1344 2208
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 27/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 18:48:07
100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt